הרמת סינוס

ד״ר אמיר וולף

הרמת סינוס – מה זה?

הרמת סינוס (maxillary sinus augmentation) – מעל הלסת העליונה בחלקה האחורי ממוקמים 2 חללי אויר הנקראים סינוסים מקסילרים. כאשר אנו מתבגרים במקביל לאובדן השיניים בלסת העליונה, מתרחשים 2 תהליכים מקבילים הכוללים: התרחבות של הסינוס לכיוון הלסתות וספיגת עצם הלסת. התוצאה הסופית היא, אובדן גובה עצם באזור האחורי של הלסת העליונה שאינו מאפשר התקנת שתלים.
​במצב זה יש צורך בביצוע פרוצדורה שנקראת ״הרמת סינוס״. בניתוח זה אנו מרימים את רירית הסינוס המצפה את קירות הסינוס ומשתילים עצם בתווך הנוצר בסינוס. מטרת הניתוח הינה קבלת נפח עצם שיאפשר החדרת שתלים. במרבית המקרים ניתן לבצע את התקנת השתלים הדנטלים בזמן הרמת הסינוס וכך לחסוך זמן וגם פרוצדורה כירורגית נוספת.

סוגי הרמות סינוס

ישנם 2 סוגים של הרמות סינוס:

״הרמת סינוס פתוחה״ – בה חושפים את ממברנת הסינוס על מנת לבצע השתלת עצם נרחבת בד״כ עבור מספר שתלים, או כאשר נפח העצם ההתחלתי קטן מאד.
״הרמת סינוס סגורה״ זוהי פעולה ממוקדת וזעירה יותר, בד״כ עבור חסר של שן אחת או שתיים.

במרפאתנו הניתוח הנ״ל מבוצע בשיטה חדשנית בעזרת מכשור מתקדם אשר שומר על הרקמות מפני נזקים וסיבוכים אשר עלולים להתרחש. בנוסף, שימוש בטכנולוגיה זו מאפשר מהלך ריפוי מהיר. אם ברצונך לשמוע עוד על הטכניקה והמכשור החדשני אנא צר קשר עם המרפאה ונשמח לסייע.

לא צריך לסבול מכאבי שיניים, יש פתרון!

רופא מנתח כירורג בחיפה

השאירו פרטים וצוות המרפאה יחזור אלייך בקרוב

map1

המרפאה שלנו

רחוב מוריה 44, חיפה

mail1

יצירת קשר עימנו

contact@oral-surgery.co.il

דילוג לתוכן