עקירת שיני בינה

סובלים מכאבי שיני בינה? צרו קשר עוד היום עם צוות מרפאת השיניים של ד״ר אמיר וולף על מנת לקבל טיפול רפואי. עקירת שן בינה זה תהליך כירורגי שמתבצע ע״י מומחה כירורגיית פה ולסת.

ד״ר אמיר וולף

רופא שיניים כירורג - מומחה פה ולסת

עקירת שן בינה - מה זה?

שיני בינה (Third molars) הינם שיניים טוחנות (טוחנת מספר 3) האחרונות לבקוע לחלל הפה ונמצאות בחלקו האחורי ביותר של הלסתות.​
​עם התפתחות האבולוציונית של האדם, ההנחה היא שגודל הלסתות קטן ולכן קיים צורך בפחות כוחות ופחות שיניים ללעוס מזון מבושל לעומת התקופה הקדמונית. למעשה אצל רוב האנשים נצפה למצוא בקיעה חלקית/ אי בקיעה או חוסר של שיני הבינה, ולכן רוב שיני הבינה אינם משמשים אותנו ודורשים במרבית מהמקרים עקירה.
רובנו חווינו כאבים, דלקות חוזרות, נפיחויות ומצבים לא נעימים אחרים שנבעו משיני הבינה שלנו. כאשר המקום בלסת אינו מאפשר בקיעה תקינה של שיני הבינה עלולים להתפתח בעיות שכוללות: זיהום, נפיחות, כאבים עזים או התפתחות ציסטה/גידול במקרים נדירים יותר. האבחנה האם לעקור את שיני הבינה לא תלויה רק במידה האם יש כאב או אי נוחות אלא תלויה במגוון שיקולים רפואיים נוספים.
את שיני הבינה עדיף לעקור לפני שמתפתחת בעיה העלולה לסכן אותנו, ולכן מומלץ לבצע יעוץ ראשוני אצל כירורג פה ולסת מומחה כבר בגיל 17-18 לכלל האוכלוסייה. בבדיקה נתייחס למצב הרפואי הכללי, פרופיל הבקיעה, צורת השן, גיל המטופל ומבנה הלסת אשר תורמים כל אחד בנפרד למורכבות העקירה. עקירות שיני בינה עלולים להיות מורכבות עם סיבוכים לא מעטים, לאור העובדה כי ישנם סיכונים רבים בעקירות שיניים אלו מומלץ לבצעם אצל ​כירורג פה ולסתות ​מומחה.

לא צריך לסבול מכאבי שיניים, יש פתרון!

רופא כירורג מומחה בחיפה

השאירו פרטים וצוות המרפאה יחזור אלייך בקרוב

map icon1

הקליניקה שלנו

רחוב מוריה 44, חיפה

mail icon1

לשלוח מייל

ייעוץ משפטי